آموزش و پرورش,علی اصغر فانی,مراسم زنگ مهر

سرپرست آموزش و پرورش :
رئیس جمهور پس از به صدا در آوردن زنگ مهر عازم نیویورک می شود

سرپرست آموزش و پرورش با اشاره به حضور رئیس جمهور در مراسم زنگ مهر، از ساماندهی و بهسازی نیروی انسانی و خروج رانندگانی که به عنوان معلم در آموزش و پرورش استفاده می شدند خبر داد.

به گزارش  مهر، علی اصغر فانی روز سه شنبه در حاشیه یازدهمین کنگره اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در جمع خبرنگاران در پاسخ به مهر درباره بهسازی نیروی انسانی و استفاده از رانندگان به عنوان معلم در مقطع ششم ابتدایی، گفت: تعداد آنها زیاد نبوده اما اکثریت این افراد خارج شده اند ضمن آنکه سیاست جدی ما بهسازی نیروی انسانی به ویژه در مقطع ابتدایی در آموزش و پرورش است.
وی درباره تعداد این معلمان افزود: در حال حاضر آمار دقیقی ندارم اما آنچه که می دانم تعداد آنها زیاد نبوده و اکثریت آنها دیگر معلم نیستند.

فانی درباره حضور رئیس جمهور در مراسم بازگشایی مدارس، گفت: با توجه به اهمیتی که آقای روحانی برای آموزش و پرورش و دانش آموز قائل است حتمن در مراسم به صدا درآوردن زنگ مهر شرکت می کند.

وی درباره اینکه شایعه شده بود که حضور روحانی به دلیل سفر به نیویورک امکان پذیر نیست، توضیح داد: رئیس جمهور پس از به صدا در آوردن زنگ مهر، عازم فرودگاه برای سفر به نیویورک می شود.

سرپرست آموزش و پرورش همچنین درباره خصوصی سازی هنرستانها گفت: ما برای خصوصی سازی هنرستان ها مشکلی نداریم، در شاخه کار و دانش خرید آموزشی را از قبل داشته ایم که هنوز هم ادامه دارد.

فانی در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره کمبود معلم تربیت بدنی، پرورشی و بهداشت، تصریح کرد: ما امسال تمامی نیروهای موجود را ساماندهی کرده ایم. البته کمبودهایی داریم که با افزایش ساعت کاری و پرداخت حق الزحمه جبران زحمات معلمان را می کنیم اما در مجموع باید برنامه ریزی اساسی در حوزه نیروی انسانی آموزش و پرورش انجام شود.

وی ادامه داد: نمی توان آمار دقیقی از کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش داد اما آنچه که واضح است برای سال تحصیلی جدید هیچ مشکلی برای بازگشایی مدارس در حوزه نیروی انسانی نداریم.  از سوی دیگر نیز کمیته ای را در مقطع ابتدایی و متوسطه برای برنامه ریزی در حوزه نیروی انسانی تشکیل داده ایم.

علی اصغر فانی همچنین با حضور در یازدهمین کنگره اتحادیه انجمن های اسلامی که در تالار وزارت کشور در حال برگزاری است به اجرای صحیح سند تحول نظام آموزشی اشاره کرد و گفت: در این سند هدف نهایی از نظام تعلیم و تربیت حیات طیبه است که اتحادیه انجمنهای اسلامی می تواند با تلاشها و فعالیتهای خود در این حوزه به ما کمک کند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری سه ویژگی آرمان طلبی، پرسشگری و خودانگیختگی را مطرح می کنند که این سه ویژگی بخشی از حیات طیبه است و اتحادیه انجمن های دانش آموزی باید این سه اصل را هدف خود قرار دهد.

به گفته فانی از ابتدای انقلاب به دنبال تربیت نیروی انسانی در مدارس بودیم به همین دلیل نیز مدارس نمونه دولتی تاسیس شد. در مطالعات به دست آمده کمتر دانش آموز مدارس نمونه دولتی از کشور خارج شده است که این نشان می دهد هدف ما محقق شده است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به کارکردهای اتحادیه انجمن های اسلامی در تامین نیروی انسانی پیشنهاد داد آموزش مدیریت بحث های تشکیلاتی و رفتار سازمانی باید مورد توجه اتحادیه انجمن های اسلامی قرار گیرد چرا که وقتی بحث تربیت می کنیم به معنی ایجاد رفتار مطلوب و پایدار در ارزش هاست، البته باید این نوع رفتار به صورت اختیاری باشد.

وی گفت: برای تغییر رویکرد اختیاری چهار مرحله باید طی شود که این مراحل شامل تغییر در دانش افراد، تغییر در بینش، تغییر در رفتارهای فردی و تغییر در رفتارهای گروهی است بنابراین باید سعی شود در آموزش های تشکیلاتی فقط محدود به تغییر در دانش نباشیم و به لایه های دیگر نیز توجه کنیم.

فانی در پایان توصیه کرد ارتقای سطح علمی و اخلاقی در اعضای انجمن، برقراری ارتباط تشکیلاتی و نشان دادن رفتار متواضعانه برای جلب اعضای بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد.
مهر

 

 رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.